Date: Sep 9, 2017

Location: Warszawa, PL

Company: DANONE

Due to dynamic development of our company we are currently seeking candidates for position:

Financing & Treasury Specialist

Zadania

  • rozliczanie korporacyjnych kart kredytowych,
  • przygotowywanie cotygodniowych przepływów płatności,
  • koordynacja procesów związanych z zamknięciem miesiąca,
  • zabezpieczanie ekspozycji CBU na rynku Forex,
  • udział w tworzeniu procedur,
  • wspieranie administracyjne dla zarządzania produktami finansowymi, takimi jak: potwierdzanie dostawców, leasing finansowy, gwarancje bankowe, listy kredytowe, polecenia zapłaty,
  • raportowanie z rynku Forex i zadłużenia netto w Magnitude, Diapason i innych systemach (także do banków centralnych),
  • przestrzeganie wytycznych dotyczących kontroli wewnętrznych,
  • współpraca z audytorami z firm zewnętrznych (KPMG, PWC, E&Y, NBP),
  • bliska współpraca z działem Financial Control/ wydajność kapitału obrotowego CBU w stosunku do prognoz, z uwzględnieniem wariancji,
  • przygotowywanie prognoz,
  • comiesięczne księgowanie stóp oprocentowania oraz zamykanie miesiąca,
  • comiesięczne uzgadnianie sald bankowych,
  • zarządzanie czekami (spieniężonymi/wypłaconymi),
  • realizacja płatności i zapewnienie ich realizacji w terminie,
  • ustanawianie poleceń zapłaty, stałych zleceń oraz upoważnień bankowych,
  • zarządzanie dystrybucją waluty zagranicznej.

Oczekujemy

  • min 1-2 lata doświadczenia w obszarze Treasury w międzynarodowej organizacji w strukturach SSC (opcjonalnie doświadczenia w bankowości),
  • doświadczenie we wdrażaniu procesów w struktury SSC będzie dodatkowym atutem,
  • gotowości do pracy przy przenoszeniu procesów z innych krajów,
  • wykształcenia wyższego kierunkowego (Finanse i Rachunkowość/Bankowość),
  • biegłej znajomości języka angielskiego,
  • znajomość języka litewskiego/łotewskiego/ bułgarskiego/ norweskiego/ szwedzkiego/ duńskiego będzie atutem,
  • dokładności i przywiązywania wagi do szczegółów,
  • otwartości na nowe wyzwania i zorientowania na szybki rozwój,
  • mile widziane doświadczenie w implementacji process improvements.

Oferujemy

  • atrakcyjny pakiet benefitów,
  • długotrwałą współpracę z jasno zdefiniowaną ścieżką kariery,
  • rozwój zawodowy w kulturze codziennego feedbacku w międzynarodowym środowisku.

#LI-PLB

Job Segment: Bank, Banking, Finance